Gdynia Babie Doły

Open’er Festival

Open’er Festival to impreza muzyczna, która ma miejsce w Gdyni, na polskim wybrzeżu północnym. Jest to jeden z największych festiwali muzycznych, które odbywają się w Polsce każdego roku.

Pierwsza edycja festiwalu została zorganizowana w Warszawie w 2002 roku jako Open Air Festival. Open’er Festival zdobył nagrodę Best Major Festival podczas ceremonii European Festivals Awards w latach 2009, 2010 i 2019.Pierwszy Open Air Festival odbył się na Torze Stegny w Warszawie w 2002 roku, a na głównej scenie zagrali The Chemical Brothers. Następnie w latach 2003-2005 festiwal odbywał się na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Ostatni festiwal na Skwerze Kościuszki przyciągnął ponad 50 000 osób. Od 2006 roku festiwal odbywa się na lotnisku Kosakowo (Wojskowe Lotnisko Babie Doły) w Gdyni.

Głównym organizatorem festiwalu jest agencja koncertowa Alter Art. W 2016 roku odbyło się 5 scen: Orange Main, Alter, Beat, Firestone i Tent. Są też inne mniejsze sceny prowadzone przez sponsorów i sprzedawców. Artyści występowali również w strefie Silent Disco oraz nad morzem w Gdyni na Gdynia Open Stage, gdzie imprezy są bezpłatne.Open’er Festival to nie tylko miara skali, ale także pionierskie rozwiązanie festiwalowe, naśladowane przez inne imprezy. Festiwal jako pierwszy wprowadził system opasek festiwalowych. W 2006 roku, kiedy festiwal został przeniesiony na Lotnisko Babie Doły (Kosakowo), uruchomione zostały bezpłatne autobusy dowożące festiwalowiczów z dworca głównego na miejsce festiwalu.

Open’er był także pierwszym festiwalem, który wprowadził festiwalowe kupony oraz kartę zbliżeniową Mastercard® PayPass™ ALTER kART, które są używane na festiwalu do dziś. Zapowiedzi artystów Programu 3 Polskiego Radia zawsze przyjmowane są przez słuchaczy z wielkim wzruszeniem. Renoma festiwalu sprawiła, że ​​jako jedyny rozpoczął sprzedaż biletów na obecną edycję jeszcze przed ogłoszeniem pierwszego wykonawcy.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *