Gdynia

9 nowych artystów na festiwalu Open’er 2023

Open’er Festival 2023 powiększa swój line-up o 9 artystów! Wśród nich znajdą się Machine Gun Kelly, girl in red, Christine And The Queens, Thundercat, Sylvan Esso, LoveJoy, Touché Amoré, Los Bitchos i Destroy Lonely.

Open’er Festival 2023 odbędzie się w dniach 28 czerwca – 1 lipca. Wcześniej zapowiedziano już występy takich artystów jak Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Lizzo, Lil Nas X, Queens Of The Stone Age, OneRepublic oraz Nothing But Thieves. Bilety dostępne na www.altersklep.pl.

Machine Gun Kelly – artysta pełen pasji i energii

Machine Gun Kelly to artysta, który zaskakuje swoim niebanalnym stylem. W 2020 roku zaskoczył fanów swoim piątym albumem „Tickets to My Downfall” w stylistyce rock/pop punk. Jego kawałki „bloody valentine” i „my ex’s best friend” zdobyły szczyty list przebojów międzynarodowej alternatywy. W 2022 roku artysta kontynuował swoją ścieżkę muzyczną z albumem „Mainstream Sellout” który również znalazł się na szczycie listy sprzedaży w USA. 29 czerwca artysta wystąpi na Open’erze na Orange Main Stage.

GIRL IN RED – artystka z wyjątkowym podejściem

Marie Ulven, znana jako girl in red, to jedna z najciekawszych skandynawskich artystek ostatnich lat. Jej debiutancki album „if i could make it go quiet” (2021) pokazuje jej intymne podejście do rocka i popu. Już w 2018 roku, po ukazaniu się singla „i wanna be your girlfriend” zdobyła fanów na całym świecie. Jej teksty są czasem romantyczne, a czasem bolesne, ale zawsze bezpośrednie, przeplatane z aranżacjami, które napisała i wyprodukowała sama. Girl in red wystąpi na Tent Stage już 1 lipca.

„CHRISTINE AND THE QUEENS – artyst(k)a z muzycznym talentem”

Christine And The Queens zadebiutował(a) z albumem „Chaleur humaine” w 2014 roku, co szybko udowodniło, że jest to muzyczna perełka i talent, który należy obserwować. Album znalazł się w Top 3 we Francji i Wielkiej Brytanii, stając się jednym z najlepiej sprzedających się debiutów na Wyspach. Kolejne płyty „Chris” (2018) i „Redcar les adorables étoiles (prologue)” (2022) tylko potwierdziły jego (jej) pozycję jako jednego z ważniejszych artystów europejskiego synth-popu ostatniej dekady. Koncert już 28 czerwca na Tent Stage w Open’erze!

„THUNDERCAT – artysta z wulkanem artystycznej kreatywności”

Thundercat to jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych artystów na świecie. Jest dwukrotnym zdobywcą Grammy, w tym za album „It Is What It Is” (2020). W nagraniach płyty swoich talentów użyczyli wybitni goście, tacy jak Childish Gambino, Kamasi Washington, BADBADNOTGOOD czy Ty Dolla $ign. Thundercat współpracował także z artystami takimi jak Anderson.Paak, Ariana Grande, czy Kendrick Lamar (współdziałał przy albumie „To Pimp A Butterfly”). Jego długa lista sukcesów jest potwierdzeniem jego ciężkiej pracy i bezgranicznej kreatywności. Będziemy mogli zobaczyć jego koncert na Open’erze już 30 czerwca na Alter Stage!

„LOVEJOY – obiecujący indie-rockowy zespół”

LoveJoy to angielski indie-rockowy zespół, którego liderem jest Wilbur Soot – popularny vloger i osobowość internetowa. Skład zespołu uzupełniają Joe Goldsmith na gitarze, Ash Kabosu na basie i Mark Boardman na perkusji. LoveJoy wydali swoją EP-kę „Are You Alright?” w 2021 roku, a dzięki popularności Soota trzy utwory z EP znalazły się na UK Official Singles Chart – „One Day”, „Taunt” i „Sex Sells”. Wydawnictwo odniosło również wielki sukces w USA, a ich dotychczasowa twórczość zgromadziła ponad pół miliarda streamów na Spotify. Zobaczymy ich na Tent Stage 30 czerwca!

„DESTROY LONELY – zdobywca uznania z Atlanty”

Destroy Lonely to pochodzący z Atlanty raper, którego talent został zauważony między innymi przez Playboia Cartiego. Dzięki temu w 2022 roku nakładem wytwórni Opium ukazał się debiutancki album „No Stylist”. Podobnie jak Cartier, Lonely świetnie czuje się w mrocznej, designerskiej estetyce. Jego twórczość została pozytywnie oceniona przez magazyn Rolling Stone, który napisał „Destroy Lonely tworzy to, na co ma ochotę i zamierza zainspirować Cię do tego samego”. Zobaczcie jego koncert na Alter Stage 1 lipca.

Sylvan Esso – dynamiczny duet elektro-popowy

Sylvan Esso to duet tworzony przez wokalistkę Amelia Meath i producenta Nicka Sanborna. Ich debiutancki album z 2014 roku zdobył 7 miejsce na liście Independent Albums Billboardu, a przepustką na najważniejsze festiwale w USA okazał się ich kolejny album „What Now” (2017), który został nominowany do nagrody Grammy w kategorii „Best Dance/Electronic Album”. W 2020 roku ukazał się ich trzeci album „Free Love”, a niedawno „No Rules Sandy” (2021) ich ostatni album, który już niedługo będzie miał swoją premierę na Open’erze, na Alter Stage 1 lipca!

TOUCHÉ AMORÉ z LA

Touché Amoré to zespół z Los Angeles, który od kilkunastu lat jest jednym z najważniejszych przedstawicieli post-hardcore’u. Zespół wydał do tej pory pięć albumów, w tym „Lament” w 2020 roku, który jest uważany za przełomowy dla zespołu. Poprzez 11 utworów, Touché Amoré analizuje swoją przeszłość i za pomocą zdobytego optymizmu prowadzi swoich fanów w stronę miłości. Przyjdźcie i doświadczcie ich energii na Alter Stage 29 czerwca.

Los Bitchos z Londynu

Los Bitchos to energiczny, dziewczyński skład z Londynu, który łączy psychodeliczny pop z latynoskimi brzmieniami. Ich debiutancki album „Let the Festivities Begin!” zachwyca swoim brzmieniem, podobnym do Khurangbin, którym zdobyły serca fanów i przyciągnęły uwagę branżowych mediów. Koniecznie zobaczcie ich na Alter Stage 29 czerwca – na pewno się nie zawiedziecie!

Źródło: AlterArt


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *