Kolejne gwiazdy muzyczne dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023

Jeden z najpiękniejszych festiwali w Polsce odbędzie się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Organizatorzy Olsztyn Green Festival poinformowali o dołączeniu do line-upu kolejnych artystów: Kacperczyk, Ofelia i WaluśKraksaKryzys, uzupełniając wcześniej ogłoszony skład, w którym znajdziemy takie gwiazdy jak Brodka, Nosowska, Karaś/Rogucki, Rubens i Rat Kru. W programie festiwalu znalazły się 24 koncerty, które będą łączyć gatunki muzyczne, takie jak muzyka alternatywna, pop, elektroniczna i hip-hop

Kolejnych artystów będziemy odkrywać przed fanami w najbliższych tygodniach, stopniowo zdradzając wszystkie niespodzianki tegorocznego wydarzenia. Będzie ich sporo i jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczymy, dlatego warto śledzić nasze profile w mediach społecznościowych – zapowiedzieli Anna Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski z Agory, organizatorzy festiwalu. – W programie Olsztyn Green Festiwalu jak zawsze połączymy muzykę z aktywnościami eko, zdrowym trybem życia, ochroną środowiska i przede wszystkim dobrą zabawą. Przed nami również wiele wyzwań, aby uczynić festiwal jeszcze bardziej ekologicznym – dodali.

Kolejni wykonawcy, którzy wystąpią na scenie Olsztyn Green Festival 2023 to:

  • „Duet braci – Maciek i Paweł Kacperczyk – tworzący Kacperczyk, są pierwszymi artystami alternatywnymi w ramach wytwórni SBM Label. Od dziecka są związani z muzyką, a Maciek jest głównym autorem tekstów i wokalistą, który również gra na gitarze. Paweł zajmuje się produkcją muzyki i graniem na perkusji. Podczas koncertów na żywo uzupełniają ich basista Mikołaj Gwozda i klawiszowiec Franek Skorupka. W 2020 roku bracia Kacperczyk wydali swoją pierwszą płytę „Sztuki Piękne”, a ich utwór „Iggy” docenił sam Iggy Pop. Rok później ukazała się ich kolejna płyta „Kryzys Wieku Wczesnego”, która w krótkim czasie pokryła się złotem, a jeden z singli – „Sebiksy” – osiągnął status platynowej płyty. W 2022 roku wystąpili na największych festiwalach takich jak Open’er, Off Festival i Męskie Granie, a także prowadzili audycję w radiu Newonce i wystąpili na gali Bestsellerów Empiku. Chłopaki byli również zaangażowani w liczne współprace muzyczne i niemuzyczne, w tym z takimi markami jak IKEA, RESERVED, ADIDAS, ZALANDO, Levi’s i Perła.”

Ofelia
  • Ofelia, czyli Iga Krefft, ma na swoim koncie bardzo dobrze przyjęty debiutancki album „Ofelia”. Fanom spodobały się takie piosenki jak „Zaraz”, „Tu”, „Ćma” i „Dwa słowa”. W wersji „na żywo” cały materiał jest dostępny w serwisach streamingowych pod nazwą „Księgi Ofeliowe”. Artystka i jej zespół nagrali wersje live podczas pandemii. Niedługo po tym, Ofelia rozpoczęła pracę nad nowym albumem. Do współpracy przy projekcie zaprosiła Kubę Karasia (The Dumplings, Karaś/Rogucki), który jest producentem tej płyty. Nowy album „8” zawiera m.in. single: „Zakochana w bicie” (Miranda), „Słony kiss” (Lisa), „Samuraj” (Helena) i „Bolesne kości” (Tymoteusz). „8 jako nieskończoność pochodząca z bycia. Przez całe życie czułam, że nie pasuję do żadnych określeń, do kobiecości, do męskości. Z tego powstały moje Ofelie dzisiaj. Z potrzeby wolności i zabawy, która może temu towarzyszyć. Nikt nie powinien interesować się, jakiego siebie czujesz dzisiaj i jakiego najbardziej pragniesz. Album 8 to o wolności bycia sobą i nieograniczonych możliwościach ekspresji.”

WaluśKraksaKryzys
  • WaluśKraksaKryzys

Olsztyn Green Festival odbywa się każdego roku na plenerowej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. Jest to impreza łącząca muzykę i zielony styl życia, która przez osiem lat przyciąga do Olsztyna tłumy liczące 30 tysięcy osób. Celem festiwalu jest promowanie zrównoważonego rozwoju i dbanie o ekologię. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie kontakt z naturą i dobrą muzyką, a także relaks nad jeziorem. To niezapomniany plan na długi weekend pełen muzycznych wrażeń!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *